Als woningcorporatie sta je voor de uitdaging om de verduurzamingsopgave uitvoerbaar en betaalbaar te houden. De kansen van een regionale samenwerking en gezamenlijke renovatieagenda tussen woningcorporaties worden steeds helderder. Het geeft namelijk de mogelijkheid om opgaven te bundelen en ze vervolgens gezamenlijk in de markt te zetten en zogeheten ‘renovatietreintjes’ op te zetten.
Hier ligt veel potentie, maar het kost ook tijd, inzet, lef en overtuigingskracht om over de grenzen van je eigen organisatie heen een coalitie te vormen. Het team van Regionale Verbouwstromen Huur (RVH), een programma van Verbouwstromen, heeft een solide aanpak ontwikkeld voor het vormen van regionale coalities en het bundelen van verduurzamingsopgaves, met inhoudelijke en procesmatige begeleiding en uitvoeringskracht.
In dit webinar vertellen José van der Loop en Sean Vos over de RVH-filosofie en aanpak: niet radicaal innoveren, maar een stevige basis leggen door voort te bouwen op ‘het beste van 20 jaar verduurzaming’. Ze vertellen over succesvolle voorbeelden uit renovatie- en nieuwbouwopgaven en ze nodigen jou uit om mee te doen.
Ook twee woningcorporaties doen hun verhaal uit de doeken: gericht op elementen als kostprijsreductie, hoe zij treintjes hebben gevormd en ook hoe coalities tot stand kwamen. Er wordt daarmee ingegaan op veel gehoord bezwaar: samenwerkende corporaties zouden (al) hun processen gelijk moeten trekken om renovatietreintjes op te zetten. Dat hoef niet per se: het gaat er vooral om dat je slimmer gaat plannen.
Wil je meer horen over het programmatisch en schaalbaar realiseren van verduurzamingsopgaven aan de hand van praktijkvoorbeelden, dan biedt dit webinar voldoende ingrediënten!
Meer informatie over de RVH-aanpak vind je op https://verbouwstromen.nu/aan-de-slag/rvh/
Praktische informatie:
- Datum: 5 februari 2026
- Tijd: 12.00 tot 13.00 uur
- Locatie: Online
- Voor wie? Woningcorporaties die efficiënter hun woningvoorraad willen verduurzamen in samenwerking met andere corporaties.
- Aanmelden









