De van Dam Groep is één van de deelnemende bedrijven aan het project ”Het Bouwproject als Leerproject”. In het project gaan ze een traject aan waarin ze binnen een micro learning community de begeleiding van BBL Leerlingen gaan verbeteren en optimaliseren. Wil je meer weten over wat van Dam Groep doet, kijk dan hier op hun website!
Aanleiding
Binnen Van Dam Groep uit Rijssen is het opleiden en ontwikkelen van de eigen medewerkers en de medewerkers van de toekomst al jaren een belangrijk speerpunt. Mede daarom investeert Van Dam structureel en succesvol in het opleiden van BBL-leerlingen. Jaarlijks volgen tientallen BBL-leerlingen hun opleidingstraject binnen de organisatie.
Hoewel de resultaten goed zijn, verwacht Van Dam dat er nog voldoende ruimte is voor verbetering en verdere optimalisatie. Hierdoor zal de kwaliteit van de begeleiding nog verder verbeteren. Wat direct een gevolg zal hebben op de ontwikkeling van de vakvaardigheden van de leerlingen, de aantrekkingskracht van het vak op jongeren en het behoudt van jonge vakmensen voor Van Dam en de installatiebranche. En deze vakmensen zijn essentieel voor de uitdagingen rondom de energietransitie.