De gemeente Enschede voert bij collega’s van verschillende afdelingen de Leercultuur scan van Hogeschool Saxion uit. Deze scan wordt uitgevoerd door onderzoekers van het lectoraat Human Capital en heeft tot doel het leren van medewerkers binnen de organisatie te onderzoeken. Daarnaast wordt er gekeken naar hun persoonlijke ontwikkeling en de mate waarin ze daartoe worden gestimuleerd. De gemeente Enschede zet dit traject in om zo een circulaire werkwijze te bevorderen.
De resultaten van de Leercultuur scan verschaffen de gemeente Enschede inzichten waarmee er een samenwerking tussen verschillende afdelingen binnen de organisatie kan ontstaan. Zo vormt de Leercultuurscan de basis voor oprichting van een ‘learning community‘. Hierbij ontwikkelen medewerkers gezamenlijk onderzoeken hoe een circulaire werkwijze en samenwerking kan worden ontwikkeld samenwerking tussen verschillende afdelingen.
Tot slot bundelen de hogescholen Saxion en Windesheim alle uitgevoerde Leercultuur scans voor wetenschappelijk onderzoek en onderwijsdoeleinden. Dit gezamenlijke onderzoek heeft als doel om te begrijpen hoe organisaties en medewerkers een cultuur kunnen creëren waarin leren en ontwikkelen vanzelfsprekend is. Hierdoor worden organisaties en medewerkers beter voorbereid op een toekomst waarin werkzaamheden veranderen en technologie voortdurend in ontwikkeling blijft.